YA SA’dan iki tanker siparişi daha

Hyundai Mipo’dan her biri 49 bin DWT’lik 4 adet tankeri teslim alan YA SA iki sipariş daha verdi.

Denizcilik Dergisini takip edin : LinkedIn - Facebook - Twitter - Instagram - YouTube

Sadece Denizcilik Dergisi’nde

Çelik Çelikyaman / Denizcilik Dergisi
celik@DenizcilikDergisi.com

Delmar Safety

Türk firmaları, IMO kararıyla 2020 yılında gemilerde kullanılan yakıtlara yüzde 0.50 küresel kükürt üst sınırı zorunluluğu getirilmesine hazırlanıyorlar. Kimi firmalar scrubber taktırırken, bazı firmalar da filolarını gençleştirme yoluna gidiyorlar.

Son olarak YA SA Holding, Güney Kore Tersanesi Hyundai Mipo’ya inşaa ettirdiği, her biri 50 bin DWT’lik olan 4 adet tankeri Haziran ve Temmuz 2019’da teslim aldı. Böylece YA SA’nın tanker filosu 9 gemiye yükseldi.

YA SA’nın teslim aldığı ve isimleri YASA PELICAN, YASA FLAMINGO, YASA ALBATROSS ve YASA SWAN konulan dört tankerin özellikleri şöyle :

Uzunluk : 183.06 metre
Genişlik : 32.20 metre
Derinlik : 19,10 metre
Groston : 29.681
Tam yük : 50.000

Dört de dökmeci gemi

Öte yandan YA SA’nın Çin’deki Dalian Cosco Kawasaki tersanelerinde inşaa ettirdiği dört dökmeci gemisi de filoya katıldı. YASA SATURN, YASA MARS, YASA JUPITER ve YASA VENUS ile birlikte YA SA’nın filosundaki kuru yük gemi sayısı 20’yı ulaştı. YA SA’nın önümüzdeki dönemde 4 dökmeci gemisini daha teslim alacağı öğrenildi.

YA SA’nın yeni dökmeci gemilerinin özellikleri şöyle :

Uzunluk : 199,9 metre
Genişlik : 32,24 metre
Derinlik : 18,6 metre
Yüklü derinlik : 13,025 metre
Gros Ton : 34,508
Tüm Yük : 61.078

Yalçın Sabancı tarafından kuruldu

YA SA Holding S/A Yalçın Sabancı tarafından, kendi özel yatırımına ve şirketler grubuni kurmaya karar vermesinin ardından 1999’da kuruldu. YA SA Holding, nakliye, inşaat, turizm, havacılık ve tekstil sektörlerinde büyümeye devam ediyor.

Bunları da beğenebilirsin
X