Denizcinin anasayfası

ADSB, BAE Donanması’na 4 gemi inşa edecek

Abu Dhabi Tersanesi (ADSB), BAE Donanmasına devriye gemileri inşa etmek için sözleşme imzaladı.

Askeri ve ticari gemilerin yeni yapımı, onarımı, bakımı, onarımı ve dönüştürülmesinde bölge lideri olan ADSB, BAE Donanmasına devriye gemileri inşa etmek için sözleşme imzaladı.

Savunma şirketi Edge’in bir parçası olan Abu Dabi Tersanesi’nin  BAE Donanması için yeni devriye gemileri inşa etmek için imzaladığı 950 milyon dolarlık sözleşme şirketin şimdiye kadar aldığı en büyük sipariş.

Dört  adet Falaj-3 Offshore Karakol Gemisinin teslimatı için bir zaman verilmezken, ADSB başkanı ve Edge misyon destek başkanı Khalid Al Breiki, “Bu anlaşma, MOD (Savunma Bakanlığı) ve BAE Donanması’ndan ADSB’ye duyulan bir bir güvenin göstergesi açıklamasını yaptı.

Abu Dhabi Tersanesi korvetler, açık deniz devriye gemileri ve hızlı devriye botları inşa ediyor.  Ayrıca, gemiler için eksiksiz bir bakım, onarım ve yenileme, iyileştirme ve dönüştürme hizmetlerini de veriyor.

ADSB CEO’su David Massey, “Bu sözleşme, güvenli bir gelecek sağlamak için BAE donanmasına doğru ürünler ve gelişmiş nakliye çözümleriyle hizmet etme konusundaki karşılıklı taahhüdümüzün altını çiziyor” dedi. “Gemi portföyümüzü genişletmeyi ve geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Massey , bu yılın başlarında Idex ve Navdex fuarında yaptığı röportajda The National’a yaptığı açıklamada, şirketin gelirini artırmak için gemilerini farklı pazarlara ihraç etmeyi planladığını, Hint Okyanusu kıyısındaki pazarları hedef alacaklarını da belirtti.

ADSB, 2019’da kurulan ve silah sistemleri, siber koruma ve elektronik savaş için ileri teknoloji geliştirme konusunda uzmanlaşmış bir savunma şirketi olan Edge’i oluşturan 25 kuruluştan biri.

Orta Doğu’daki en gelişmiş tersanelerden birini işleten ADSB, korvet, açık deniz devriye gemileri ve hızlı devriye botları üzerine yoğunlaşmış durumda.  Şirket ayrıca eksiksiz bir bakım, onarım ve yenileme, yükseltme ve dönüştürme ve mühendislik danışmanlığı hizmetleri sunuyor.


Bunları da beğenebilirsin