Denizcinin anasayfası

Cemre Tersanesi ile ELKON arasında yeni anlaşma

Cemre Tersanesi ile Elkon Elektrik arasında Norveçli Seistar Holding için inşa edilen iki gemi için yeni sözleşme imzalandı. arasında Norveçli Seistar Holding için inşa edilen  NB 76 ve NB 77 için iki yeni sözleşme imzalandı.

Cemre  Tersanesi ile Elkon Elekrik arasında Norveçli Seistar Holding için inşa edilen iki çevre dostu canlı balık taşıma gemisi NB 76 ve NB 77 için iki yeni sözleşme imzalandı.

Norveçli dizayn firması SALT Ship Design tarafından Seistar için geliştirilen iki adet Canlı Balık Taşıma gemilerinin  elektrik sistemi entegrasyonu Türk elektrik-teknoloji şirketi Elkon tarafından ELKON Elektrik tarafından tasarlanacak.

Cemre Tersanesi tarafından inşa edilen gemiler silindirik balık taşıma tanklarına sahip. 69.9 m ve 110 metre boyunda olan bu iki gemi DNV GL klas kurallarına göre inşa edilecek ve Norveç bayrağını taşıyacak. Ayrıca 8.000 m³ tanka sahip 12.000 tonluk NB 77 gemisi şimdiye kadar inşa edilen en büyük canlı balık taşıma gemisi olacak.

Delmar Safety

Gemiler mevcut ve gelecekti müşterilerin özellikle Batı Norveç sularına göçen somonlar için artan arıtma ve nakliye taleplerini karşılayacak.


Bunları da beğenebilirsin