Denizcinin anasayfası

“Denizcilik Psikolojisi Semineri” 10 Mayıs’ta yapılacak

GEMİMO ve Denizcilik Psikoloji Derneği işbirliği ile düzenlenecek “Denizcilik Psikolojisi Semineri” 10 Mayıs’ta yapılacak.

TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası (GEMİMO) ve Denizcilik Psikoloji Derneği işbirliğiyle 10 Mayıs 2022 tarihinde 13.30 – 17.00 saatleri arasında TMMOB GEMİMO Genel Merkezinde  “Denizcilik Psikolojisi Semineri” gerçekleştirilecek.

Seminer, denizcilik alanına özel fiziksel ve psikolojik stres faktörleriyle etkili bir biçimde başa çıkabilmek, denizcilik alanında çalışacak insan kaynağının psikolojik olarak bilimsel yönden gözden geçirilmesi, denizde insan psikolojisi kaynaklı kaza ve ölüm risklerini düşürmek ve en önemlisi gemi insanlarının psikolojik iyi oluşlarını desteklemek konularını kapsayacak.

Saat 13.30 ile 17.00 saatleri arasında düzenlenecek seminer açılış konuşmasının ardından iki oturum halinde düzenlenecek. Seminerin açılış konuşması Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası (GEMİMO) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Canca ve Denizcilik Psikolojisi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Çiğdem Ulukol tarafından yapılacak ve ardından 1. Oturuma geçilecek. Saat 13.45 -14.45 saatleri arasındaki birinci oturumun konuşmacıları Psikolog İrem Bulut ve ve Gemimo’dan Gemi Makine Mühendisi Önder Bölükbaşı.

Delmar Safety

İkinci oturumda ‘Denizcilik Sektöründeki Kazalardaki İnsan Faktörü ‘konu başlığında Türk P&I Genel Müdürü Ufuk Teker  bilgi verecek.

Denizcilikte Bilişsellik ve Psikolojik İyi Oluşun Önemi konu başlığının konuşmacısı Prof. Dr. Leyla Tavacıoğlu. Seminere Psikolog Ferhat Yaka, Uzman Nöropsikolog Alkım Seven, Dr. Nevin Kılıç ve Psikolog M. Ali Erkuş’da konuşmacı olarak katılacak.


Bunları da beğenebilirsin