Denizcinin anasayfası

Gala yemeğinde kurucu üyelere onur nişanı

Kılavuz Kaptanlar Haftası'nın gala yemeği Beyaz Martı teknesinde düzenlendi. Yemekte, Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği'nin kurucuları arasında yer alan emekli Kılavuz Kapt. İsmet Ülger onur konuğu oldu.

Dernek Başkanı Kapt. Muhammer Arslantürk, “1968 senesinde 28 kılavuz kaptan derneğimizin temelini attılar. 56 yıllık derneğimizi kuran kurucu üyelerimizin hayatta olanlarına veya olmayıp da evlatlarına karşı kayıtsız kalamazdık. Bu gece esas onur konuklarımız derneğimizin kurucu üyeleridir” dedi.

İnançla yola çıktık ve bugünlere geldik

Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği’nin hayattaki tek kurucu üyesi Kapt. İsmet Ülger Onur Nişanı’nı aldıktan sonra, “Hepimiz yola çıktığımızda o kadar inanmıştık ki, karlı bir gün olmasına rağmen arkadaşlarımın teşvikiyle İstanbul Dernekler Masası’na dilekçe verdik. O dilekçeye de 15 gün sonra cevap geldi. Bu dernek hepimize hayırlı olsun” dedi.

Babamın ölüm yıldönümünde Onur Nişanı alıyorum

Kaptan Nihat Uzun’un kızı Nurdan Uzun ise, “Babamı 1984 senesinde yolcu ettik. Bugün onun ölüm yıldönümü. Derneğimize teşekkür ediyorum. Sosyal bilinç, insanlıkta birleşimi ve bütünlüğü oluşturacaktır. Bunun devam etmesini gönülden arzu ediyorum” diye konuştu.

Onurlu ve mutluyum

Kapt. Cemal Ustaoğlu’nun torunu, Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği Yönetim Kurulu üyesi Kapt. Barış Ustaoğlu ise “Aileye 5 kılavuz kaptan kazandırdığı için, dedem ile aynı mesleği icra ettiğim için çok onurlu ve mutluyum” dedi.

 


Bunları da beğenebilirsin