Denizcinin anasayfası

KOSDER’den Efe Murat açıklaması

KOSDER’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı :

Römorkör de karaya oturdu

“Dernek üyemiz Efemay Denizcilik ve Ticaret A.Ş. firmasına ait Türk bayraklı M/V EFE MURAT isimli gemi İtalya’nın Bari Limanı demir bölgesinde demirledikten sonra 23 Şubat 2019 tarih ve 06:20 yerel saatinde kötü hava şartlarından dolayı demir tarayarak karaya oturmuştur.

İlgili gemiye yardıma gelen İtalyan bayraklı Galesus isimli römorkör de kötü hava koşullarından dolayı karaya oturmuştur. Armatör firmanın yetkilileri ve avukatları olay yerine intikal ederek gerekli işlemleri başlatmıştır. 15 personelimiz gemiden tahliye edilmiş olup personellerimizin sağlık durumları iyidir. Gemiyi kurtarma çalışmalarına 26 Şubat 2019 tarihinde başlanacaktır.

Desteklerini esirgemediler

Kaza sonrasında gerek gemi personeline gerekse üyemiz armatör firmaya üstün gayret ve desteklerini esirgemeyen Bari Fahri Konsolosu Sayın Francesco Divella, Bari Fahri Konsolos Asistanı Sayın Francesca Mongelli, Brindisi Fahri Konsolosu Sayın Pınar Bolognini, THY Bari Genel Müdürü Sayın Ömür Kahraman ve Tercüman Sayın Nuray Başer’e Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu olarak teşekkür eder, saygılarımızı sunarız”


Bunları da beğenebilirsin