Denizcinin anasayfası

Med Marine, Svitzer Vestri’yi teslim etti

Sadece Denizcilik Dergisi’nde

Daha önce haberini yaptığımız Svitzer’in Med Marine’e sipariş verdiği Svitzer Vestri adlı römorkörün teslimi gerçekleşti. Robert Allan tarafından Med Marine için özel olarak tasarlanan MED-2360 serisine ait römorkörün 1 Ocak 2020 tarihinde faaliyete geçmesi planlanıyor.

“Operasyonları desteklemesini dört gözle bekliyoruz”

Delmar Safety

Geminin teslimatı sırasında konuşan İskandinavya ve Almanya Genel Müdürü Mattias Hellström şunları söyledi: “Svitzer Vestri’yi Med Marine’den teslim almaktan mutluluk duyuyoruz.

Yeni römorkörün çok yönlülüğü ve gücü, onu filomuza ideal bir katkı haline getiriyor, özellikle de 2021’de Emden’de operasyonlara başlayarak yeni bir zorluğu benimsediğimizde. Svitzer Vestri’yi Emden limanında işletmeyi, birinci sınıf römorkaj hizmetleri sunmayı ve Avrupa’nın en büyük RoRo merkezlerinden birinde operasyonların desteklenmesine yardımcı olmayı dört gözle bekliyoruz. ”

“Med Marine’in kendini kanıtlamış tasarımlarından biri”

Med Marine Satış Müdürü Melis Üçüncü de şunları söyledi: “Med Marine’in kendini kanıtlamış özel tasarımlarından birinin lider bir operatöre başarıyla teslim edilmesini görmek bizim için büyük bir zevk. Svitzer ve Med Marine geçen yıl ve bir yıl sonra ice sınıfı römorkörler için bir sözleşme imzaladı; Danimarkalı operatöre bir römorkör daha teslim ettik. Gelecekte Svitzer’e daha fazla römorkör teslim etmeyi ve filolarında yüksek kaliteli Med Marine römorkörleri görmeyi dört gözle bekliyoruz. ”

Gemi Özellikleri

Boy: 23 m

Genişlik: 10,90 m

Draft: 5.05 m

Hız: 12 kn

Çekiş gücü: 60 ton


Bunları da beğenebilirsin