Denizcinin anasayfası

Putin’in nükleer denizaltısı açık denizde

 Rus donanmasına ait Belgorod isimli nükleer denizaltı Beyazdeniz açıklarında görüntülendi.

Ukrayna topraklarındaki hedeflerinden uzaklaşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Batı’ya yönelik nükleer tehdidi dünyayı tedirgin ederken bugün dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Rus donanmasına ait Belgorod isimli nükleer denizaltı Beyazdeniz açıklarında görüntülendi. 1600 feetlik bir tsunami oluşturabilecek kapasitede geliştirilen silaha paralel olarak Rus medyası da televizyonlarda nükleer propagandalara başladı.

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken, geçen hafta Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yaptığı açıklamaların yankısı sürüyor.

Beyazdeniz açıklarında görüntülendi

Putin, nükleer savaş ihtimalinin gündemde olduğunun sinyalini vermiş ve bu açıklama başta ABD ve Ukrayna olmak üzere birçok ülkede tepkiyle karşılanmıştı. Fakat bölgede bu gelişmeler devam ederken Rus donanmasına ait Belgorod isimli nükleer denizaltı Beyazdeniz açıklarında görüntülendi.

Su altında da ilerleyebilen drone taşıyor

Belgorod isimli denizaltının Poseidon ismi verilen ve su altında da ilerleyebilen bir drone taşıdığı da kayıtlara geçti. İtalyan medyasında yer alan haberlerde NATO’nun bu konuda uyarıda bulunduğu da belirtildi. Poseidon, 1600 feetlik bir nükleer tsunami oluşturabilecek kapasitede geliştirilen bir silah olarak biliniyor. Eğer Poseidon yakın bir zaman içinde denenirse bu durum Putin’in Batı’yı korkutmak için yaptığı bir hamle olarak kayıtlara geçecek.

Öte yandan Rus medyası da nükleer propagandalara başladı. Rusya’da yayın yapan NTV yayın kuruluşu, nükleer silah kullanıldıktan sonra olanları görüntüleriyle ekrana taşırken, Putin’e Ukrayna’da kazanmak için ‘sert önlemler alması’ çağrısı yaptı. Rus kanal, nükleer silahların ateşlendiği video ile adeta Batı’ya gözdağı verdi.


Bunları da beğenebilirsin