Denizcinin anasayfası

Römorkörler yangın yerinde

Türkiye'ye üzüntüye boğan yangınlara müdahale için Kıyı Emniyeti ile beraber Uzmar, Sanmar ve Marin Tug birer römorkör gönderdi.

Türkiye günlerdir yangınlarla boğuşurken binlerce insan ve kurum da yangın söndürme çalışmalarına katılıyor. Türk denizciliğinin önde gelen kurum ve kuruluşları da yangınlara “deniz”den müdahale edebilmek için yola çıktı. İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) merkez ve şubeleri, yangına müdahale eden ekiplerin ihtiyaçlarını gönderirken; römorkör işletmecisi firmalar da deniz araçlarını bölgeye sevk etti.

Denizcilik Dergisi’nin edindiği bilgiye göre, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’de bağlı KIYEM-5 Hızlı Tahlisiye Botu ve bir römorkör Marmaris Delikyol Koyu’ndaki yangına denizden müdahale ederken, diğer tahlisiye botları ise Bodrum Güvercinlik Koyu ve Tersaneler Bölgesi’nde görev alıyor.

Uzmar’ın Anka 6 adlı römorkörü Ambarlı’dan Marmaris bölgesine yola çıkarken, yine iki tır dolusu yanmaz malzeme de ekiplere ulaştırıldı. Aliağa’dan ayrılan Sanmar’ın Boğaçay 45 ve Marin Tug’un M. Faruk Ürkmez adlı römorkörleri de Bodrum’a ulaştılar. Her iki römorkör de şu an görev verilmesi halinde yangına müdahale etmek için bekliyorlar.

Delmar Safety

Öte yandan Wista Türkiye, EOS Group ve Aqua Chartering işbirliği ile hazırlanan bin adet yangın topu ve el fenerinin de yer aldığı teçhizat da bölgedeki çalışmalarda kullanılması için gönderildi.


Bunları da beğenebilirsin