Denizcinin anasayfası

SAAM Palenque göreve başladı

SAAM Towage, SANMAR'dan satın aldığı üçüncü römorkörü Panama operasyonlarında kullanmaya başladığını duyurdu.

SAAM Towage’dan yapılan açıklamada SANMAR’dan satın alınan SAAM Palenque adlı römorkörün Altınova’dan 30 günlük bir seyahatin ardından Panama Colón’a ulaştığını ve çalışmaya başladığı bildirildi.

24.4 metrelik RAmparts 2400SX römorkörün boyu 24,4 metre, eni 11,25 metre, yüksekliği ise 5,6 metre. İki Caterpillar 3516C ana motorla yürüyen SAAM Palenque 72 tonluk çekiş gücüne ve 12,5 knot azami hıza sahip. FiFi 1 sınıfı römorkör söndürme amaçlı saatte 2 bin 700 m3 su püskürtebiliyor.

Hedeflerimizi gerçekleştirecek

Delmar Safety

SAAM Towage Teknik Yöneticisi Pablo Caceres, römorkör teslim töreninde, SAAM Palenque ile ilgili şunları söylemişti:

“SAAM Towage olarak, Panama operasyonlarımızda ilgili müşterilerimizin beklentilerine mükemmel şekilde uyan bu yüksek kaliteli, etkin bir şekilde tasarlanmış ve iyi donanımlı römorkörün piyasaya sunulmasından büyük gurur ve memnuniyet duyuyoruz. SAAM Palenque’yi PPC Cristobal Konteyner Terminali’ndeki operasyonlarımıza ayıracağız. SAAM Palenque kesinlikle hedeflerimizi gerçekleştirecek.”

Dünyanın dört bir yanında

Sanmar Denizcilik Ticaret Direktörü Rüçhan Çıvgın ise, “ Sanmar olarak her zaman müşterilerimizle güvene dayalı, uzun süreli ilişkiler kurmayı hedefliyoruz ve SAAM’ın bir kez daha bizleri tercih etmesi oldukça memnun edici. RAmparts 2400SX tasarımı römorkörlerimiz kompakt yapılardaki römorkörlerin manevra kabiliyetine sahip ama aynı zamanda daha büyük römorkörlerin kuvvetinde olduğu için fazlasıyla popülerdir. Bütün dünyadaki operatörler tarafından büyük ilgi görmekteler” demişti.

SAAM PALENQUE ABS, A1, Towing Vessel, AMS, ABCU, UWILD, Unrestricted Service, Fire Fighting Vessel 1 notasyonlarına sahip.


Bunları da beğenebilirsin