Denizcinin anasayfası

Sanmar, IMO Tier III uyumlu Boğaçay ile İtalya’da

Sanmar Shipyards, Rimorchiatori Augusta Srl ile Boğaçay serisi iki römorkör için sözleşme imzaladı.

Sanmar Tersaneleri, Sicilya merkezli Rimorchiatori Augusta Srl ile BOĞAÇAY römorkör serisinin daha çevreci iki versiyonunu kapsayan sözleşme imzaladı.

Yenilenerek IMO Tier III emisyonlarına uyumlu hale getirilecek olan BOĞAÇAY LII ve BOĞAÇAY LIV, 2022 yılının sonlarına doğru Sicilya’daki Augusta Limanı’na teslim edilecek.

Sanmar daha önce. de, İtalya genelinde limanlarda römorkaj hizmeti veren Rimorchiatori Augusta Srl’ye 2014 yılında TURCHIA, 2017 yılında CITTA DI SALERNO, 2019 yılında ARECHI ve 2020 yılında ITALIA römorkörlerini teslim etmişti.

Delmar Safety

“Çevreye duyarlı römorkörler”

Sanmar Shipyards Başkan Yardımcısı Ali Gürün sözleşmeyle ilgili olarak, “Bu bizim için sadece önemli bir sözleşme değil, aynı zamanda son derece popüler RAmparts 2400SX sınıfı römorkörlerin devam eden geliştirmesinde de önemli bir ilerleme. Rimorchiatori Augusta Srl’nin, özel operasyonel taleplerini karşılamak için ihtiyaç duydukları güçlü, uygun maliyetli ve çevreye duyarlı römorkörleri sağlamak için tekrar Sanmar’ı seçmesinden memnunuz.” dedi.

Rimorchiatori Mediterranei İtalya CEO’su Alberto Dellepiane ise şunları söyledi: “Römorkör yapımındaki güvenilirliği ve mükemmelliğini takdir ettiğimiz Sanmar Tersaneleri ile ilişkimizi daha da güçlendirmekten memnuniyet duyuyoruz. Bu iki yeni gemi ile sadece Sicilya’da faaliyet gösteren filomuzun kalitesini artırmakla kalmıyor, aynı zamanda sürekli gelişen teknolojiyi kullanarak çevresel ayak izimizi azaltmamızı sağlıyoruz”

Sanmar Shipyards şimdiye kadar BOĞAÇAY serisinde 45’ten fazla römorkör teslim etti. 60 tonluk çekme gücüne ulaşan römorkörler 12,5 knot azami hıza sahip.

Römorkörlerin özellikleri

Uzunluk : 24,4 metre
Genişlik : 12 metre
Çekiş gücü : 60 ton
Mürettebat : 6


Bunları da beğenebilirsin