Denizcinin anasayfası

Sedef ve Turkon Line kanserli çocuklar için koşacak

Sedef Tersanesi ve Turkon Line kanserli çocuklar için 'Gülmek İyileştirir Derneği' adına 2022 İstanbul Maratonu'nda koşacak.

Kardeş şirketler Turkon Line ve Sedef Tersanesi kanser tedavisi gören çocuklar ve aileleri için, Hijyenik Oyun Merkezleri ve psikolog hizmeti ile psikososyal destek sağlamak amacıyla kurulan ‘Gülmek İyileştirir Derneği’ adına 2022 İstanbul Maratonu’nda koşacak.

Dünya deniz ticaretinde çok önemli bir yeri olan Amerika’ya konteyner taşımacılığı yapmak üzere 1997 yılında kurulan Turkon Line ile Sedef Tersanesi, sosyal sorumluluk projeleriyle de adından söz ettiriyor. Bu kapsamda Turkon Line ve Sedef Tersanesi İstanbul Maratonu’nda bu kez kanserli çocuklar için koşacak.

Sedef Tersanesi ile Turkon Line “2022 İstanbul Maratonu’na Gülmek İyileştirir Derneği için katılarak bu yıl da ‘gülümsetiyoruz’. Kanser tedavisi gören çocukların hijyenik bir ortamda sosyalleşmesinin öneminin farkındayız. Sizler de bağışlarınızla kampanyaya destek olabilirsiniz!” açıklamasını yaparak kanser tedavisi gören çocuklara destek olunması için çağrı yaptı.

Dünyanın kıtalar arası koşulan tek maratonu olan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenen N Kolay İstanbul Maratonu, 6 Kasım 2022 Pazar günü 44. kez düzenlenecek. World Athletics (Dünya Atletizm Birliği) Elite Label Kategori’sinde yer alan N Kolay İstanbul Maratonu’nda toplam 60 bin kişi parkura çıkacak.


Bunları da beğenebilirsin