Denizcinin anasayfası

Shearwater’ın sismik gemileri Türkiye’de sökülecek

Açık deniz sismik araştırma şirketi  Shearwater GeoServices’in, Polar Marquis  ve  Oceanic Challenger adlı gemileri Türkiye’de sökülecek.

Shearwater GeoServices Holding AS (Shearwater), filo yenileme stratejisinin bir parçası olarak dört sismik gemisi Polar Marquis, Oceanic Challenger, SW Emerald ve SW Eagle’ı geri dönüşüm için sattı.

Açık deniz sismik araştırma şirketi  Shearwater GeoServices, filo yenileme stratejisinin bir parçası olarak geri dönüşüm için dört boş araştırma gemisi sattı.

İlk iki gemi, 2000 yapımı  Polar Marquis  ve  Oceanic Challenger , AB düzenlemeleri ve 2009 Hong Kong Uluslararası Gemilerin Güvenli ve Çevreye Duyarlı Geri Dönüşümü Sözleşmesi uyarınca geri dönüşüm için Türkiye’ye teslim edildi.

Aktif olmayan diğer iki gemi, 1992 yapımı SW Emerald ve 1999 yapımı  SW Eagle, gelecek aylarda geri dönüşüm için teslim edilecek.

Shearwater CEO’su Irene Waage Basili, “Müşterilerimize, operasyonların çevresel ayak izini en aza indirirken, sismik araştırmaların ve yüksek kaliteli jeofizik verilerin verimli bir şekilde yürütülmesini sağlayan modern, esnek ve üst düzey gemiler ve ekipman sağlamaya kararlıyız, Gelişmiş kapasite, yetenek ve verimlilik açısından en genç filosuna sahibiz” açıklamasını yaptı.

Shearwater daha önce 2021’de Western Trident’i ve CGG Alize 2020’yi satmıştı.


Bunları da beğenebilirsin