Denizcinin anasayfası

Tır şoförü hala kayıp

Feribot yangınında kaybolan şoförün yakınları bu bayrama da hüzünlü girdi.

İtalya’ya gitmek üzere Yunanistan’ın Lgoumenitsa şehrinden ayrılan feribotta, 18 Şubat’ta yangın çıkan feribotta kaybolan tır şoförü Mehmet Çakır’ın (42) yakınları bir bayrama daha hüzünle girdi.

Çakır’ın eniştesi Davut Gür, “Önce Ramazan Bayramı şimdi de Kurban Bayramı ailemize hüzünle geldi. Ancak Mehmet Çakır’ın akıbetinden hala bir haber yok.
Öldü mü başına bir şey mi geldi, bilmiyoruz. En azından öldüyse, cenazesini alıp memleketi Aydın’da defnetmek istiyoruz. Yetkililerden yardım bekliyoruz” dedi.

18 Şubat’ta Korfu Adası yakınlarında çıkan yangında; 237’si yolcu, 51’i mürettebat 288 kişinin bulunduğu arama-kurtarma ekipleri müdahale etti. Yangın sırasında feribotta bulunduğu belirtilen 27 Türk vatandaşından 26’sı kurtarıldı ancak 9 yıllık tır şoförü Mehmet Çakır’dan haber alınamadı. 1 yıldır yurt dışına taşımacılık yaptığı belirtilen Çakır’ın, İzmir’in Urla ilçesi’nden aldığı taze balık yükünü İspanya’ya götürdüğü, ilk olarak Edirne üzerinden Yunanistan’a geçtiği, feribotla da İtalya’ya geçmeyi planladığı belirtildi. Çakır’ı, feribot yangınından kısa süre önce arkadaşının gördüğü de ortaya çıktı. Arkadaşıyla yemek yiyen Çakır’ın daha sonra tıra gittiği, yangın başlayınca da arkadaşının gemide Çakır’ı aradığı ancak bulamadığı belirtildi. Sonrasında yanan feribotta bulunan 4 cesetten 1’inin Çakır’a ait olabileceği ihtimaliyle DNA testi yapılmasına karar verildi. Yunanistan’daki 4 cesetle karşılaştırılan DNA örnekleriyle ilgili olumlu sonuç çıkmadı. Alınan DNA örneğinin tekrar inceleneceği, bu kez daha kapsamlı bir işlem yapılacağı belirtildi.
Öldü mü başına bir şey mi geldi, bilmiyoruz. En azından öldüyse, cenazesini alıp memleketi Aydın’da defnetmek istiyoruz. Yetkililerden yardım bekliyoruz” dedi.


Bunları da beğenebilirsin