Denizcinin anasayfası

Vento’dan Bandırma Vapuru NFT’si

Vento Denizcilik, düzenlediği 10. yıl davetinde yakında açacakları NTF koleksiyonunu da duyurdu.

Vento Denizcilik, kuruluşunun 10. yılı nedeniyle bir iftar daveti düzenleyerek sektörün paydaşlarını bir araya getirdi. Davete denizcilik STK’larının yöneticileri de katılırken, Vento Denizcilik Kurucu Ortağı Seçkin Yılmaz dünyada ilk kez gemi yönetim şirketi olarak NFT arzına hazırlandıklarını söyledi.

Deniz kirliliği ile mücadeleye destek

Delmar Safety

Yılmaz, NFT sayısını IMO’nun Marpoll Sözleşmesini kabul ettiği 1973 yılına atıfta bulunarak 1973 adet hazırladıklarını belirterek, “koleksiyonumuz konteynerden kuru yüke kadar 8 farklı gemi tipini ve 16 adet bayrağı barındıracak. Bu gemiler arasında Titanik’ten Bandırma Vapuru’na kadar dünya denizcilik tarihinde yer edinmiş 10 gemi de olacak” dedi.

NTF koleksiyonunu hazırlarken en büyük amaçlarından birinin deniz kirliliği ile mücadeleye destekte bulunmak olduğunu dile getiren Yılmaz, projeden elde edilecek gelirin bir kısmının deniz kirliliği ile mücadele eden kuruluşlara aktarılacağını söyledi.

Biz bir aileyiz

Vento Denizcilik’in diğer kurucu ortağı Teoman Mustafa Akyol ise şirketlerinde bir aile gibi çalıştıklarını söyledi. Akyol, “bizim kocaman bir ailemiz var” dedi.

Dijital dönüşüm geliyor

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve TURMEPA/Temiz Deniz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Kaptanoğlu ise denizcilik sektöründe yıl dönümlerine çok önem verdiklerini belirterek, “bir şirket kurarak bugünlerini görmek gurur verici” dedi.

Denizcilik sektörünün emisyon ve çevrenin yanısıra dijital olarak da bir dönüşüm yaşayacağını belirten Kaptanoğlu, sektör olarak en büyük şanslarının tecrübe ve bilgi birikimi ile kendini yeniden tanımlayabilme yeteneği olacağını söyledi. Kaptanoğlu, konuşmasının ardından Teoman Mustafa Akyol ve Seçkin Yılmaz’a nazar boncuğu hediye etti.


Bunları da beğenebilirsin