Denizcinin anasayfası

Yılport Gebze rekor üstüne rekor kırıyor

Yılport’un Kocaeli Gebze’deki limanı Yılport Gebze, Ekim ayında gerçekleştirilen 66 konteyner gemisi operasyonu ile aylık gemi işletme rekorunu kırdı.

Yıldırım Holding’in limancılık grubu Yılport’un Kocaeli Gebze’deki limanı Yılport Gebze Limanı Ekim ayında gerçekleştirilen 66 konteyner gemisi operasyonu ile bugüne kadar ulaşılan en yüksek operasyon sayısına ulaştı. Bu durum YILPORT Gebze’nin aylık gemi işletme rekorunu kırmış olduğu anlamına geliyor. Limanın yükseliş eğilimi Kasım ayında da devam ediyor. Liman kasım ayının 2. haftasında 20 konteyner gemisine hizmet vererek haftalık işletilen gemi sayısı rekoru kırıldı.

Yılport Holding’in portföyü; Türkiye’de 5, Portekiz’de 7, İspanya’da 2, İsveç’te 2, Peru’da 1, Malta’da 1, Norveç’te 1, İtalya’da 1, Guatemala’da 1 ve Ekvador’da 1 limandan oluşuyor.

Türkiye’de Yılport Gebze, Rotaport, Solventaş ve Gemport, Malta’da Malta Freeport, İsveç’te Gävle ve Stockholm Nord, Norveç’te Oslo, İspanya’da Huelva ve Ferrol, Portekiz’de Aveiro, Leixões, Figueira Da Foz, Lizbon Liscont, Lizbon Sotagus, Setubal ve Tersado, Peru’da Paita, İtalya’da Taranto, Guatemala’da Puerto Quetzal ve Ekvador’da Puerto Bolivar terminallerini bünyesinde bulunduran Yılport, yeni yatırımlar için de fırsat kolluyor.


Bunları da beğenebilirsin