Denizcinin anasayfası

ECSA’nın yeni başkanı göreve başladı

Avrupa Topluluğu Armatörler Birliği (ECSA)’nın başkanlık koltuğuna Güney Kıbrıslı armatör Philippos Philis oturdu

Güney Kıbrıslı armatör Philippos Philis, ECSA, başkanlığını İsveçli Claes Berglund’dan devraldı ve önümüzdeki iki yıl boyunca görevde kalacak.

Avrupa Topluluğu Armatörler Birliği (ECSA), yeni başkanını ve önümüzdeki iki yıl için başkan yardımcısını seçti.

Güney Kıbrıslı armatör Philippos Philis, Ocak ayından itibaren iki yıllık bir süre için Avrupa Topluluğu Armatörler Birlikleri’nin (ECSA) yeni başkanı olarak atandı.

Delmar Safety

Philippos Philis, Ocak ayında başlayan iki yıllık bir dönem için Genel Kurul tarafından yeni ECSA Başkanı olarak atandı ve Hollandalı Karin Orsel yeni başkan yardımcısı oldu.

Lemissoler’in kurucusu olan Philis, 2020’den beri ECSA’da başkan yapan Claes Berglund’un yerini aldı.
Philippos Philis, Lemissoler’i 1996 yılında kurdu, 2009 yılından bu yana grubun Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olarak görev yapıyor. Grup, armatörlük, gemi yönetimi ve gemi ticari operasyonları ve kiralamanın yanı sıra geminin verimliliğini artırmaya ve geminin verimliliğini düşürmeye odaklanan Ar-Ge’de aktif. Philippos Philis aynı zamanda Güney Kıbrıs Denizcilik Odası’nın (CSC) Yönetim Kurulu başkanlığı yaptı halen yönetim kurulu üyesi.

Hollandalı kadın denizci

Hollanda’da 23 yaşında armatör ve denizcilik girişimcisi olan Karin Orsel, 2001 yılından bu yana gemi yönetim şirketi MF Shipping Group’un CEO’su olarak görev yapıyor. 2017 yılında Royal Association of Netherlands Arm Owners’ın Başkanlığına atandı. Karin Orsel, Londra’daki Tanker Denizcilik ve Ticaret Konferansı’nda “2019 Sektör Lideri Ödülü”nü, WISTA Uluslararası Genel Kurulu’nda “Yılın Kişiliği”ni aldı ve denizcilik sektörüne yaptığı önemli katkılardan dolayı Massachusetts Denizcilik Akademisi Kamu Yönetimi Fahri Doktoru unvanını aldı.


Bunları da beğenebilirsin