Denizcinin anasayfası

SCHOTTEL, tahrik sistemleri tedarik edecek

SCHOTTEL, yeni İtalyan LNG yakıt ikmal gemisi için tahrik sistemleri tedarik edecek

SCHOTTEL, 8.000 cbm’lik bir LNG yakıt ikmal gemisi için ana ve yardımcı sevk sistemleri tedarik etmek üzere seçildi.

Schottel, Fratelli Cosulich Lng tarafından sipariş edilen ve şu anda İtalya, Nantong’daki Cimc Sinopasifik Açık Deniz ve Mühendislik tersanelerinde yapım aşamasında olan ilk 8.000 m3 Lng Bunker Gemisi için ana ve yardımcı tahrik sistemlerini tedarik etmek üzere seçildi.

5.300 dwt’lik geminin 2023 yazında teslim edilmesinin ardından Akdeniz bölgesindeki müşterilere hizmet vermesi amaçlanıyor.

Fratelli Cosulich Lng Başkanı Andrea Cosulich şunları söyledi: “LNG altyapısının geliştirilmesi bizim için kilit bir sektör ve bu proje için yüksek verimli tahrik sistemlerinin sağlanmasında Schottel’in desteğine güvenebildiğimiz için çok memnunuz . Tecrübelerinin ve uzmanlıklarının tekneleri güvenli, güvenilir ve optimal bir şekilde yönlendirmemize izin vereceğine inanıyoruz ” açıklamasını yaptı.

LNG yakıt ikmal gemisinin ana tahriki, pervane çapı 2,3 m olan iki adet dizel tahrikli SCHOTTEL EcoPellers tipi SRE 360’tan oluşacak. Ayrıca liman sahalarında da maksimum manevra kabiliyetini sağlamak için iki adet SCHOTTEL Enine İtici STT 1 CP tipi tesis edilecek. Bu itici konfigürasyonu ile 113 m uzunluğunda ve 20 m genişliğindeki gemi 13 kn serbest seyir hızına ulaşacak.


Bunları da beğenebilirsin