Denizcinin anasayfası

Sefine Tersanesi, GASO ODIN’i denize indirdi

Sefine Tersanesi, Norveçli Froj Rederi için inşa ettiği  dev bir balıkçı gemisi GASO ODIN’i denize indirdi.

Sefine Tersanesi’nin Norveçli Froj Rederi için inşa ettiği  dev bir balıkçı gemisi NB 51 proje numarası ile inşa edilen GASO ODIN’i denize indirdi.

Hem avlanma hem de canlı balık taşıyabilme özelliklerine sahip olan ve  Froj Rederi  için inşa edilen GASO ODIN 4500 CBM kargo ambarı kapasitesi ile açık deniz balık çiftliği tesislerinden karadaki balık işleme tesislerine canlı balıkların verimli ve dikkatli bir şekilde taşınması/ellenmesi için tasarlandı.

Gemi ayrıca FW taşıyarak balıkların FW bit tedavisi için donatıldı ve düzenlendi. FW bit tedavisine ek olarak, kap ayrıca hidroliser olarak duyurulması beklenen ikinci bir dilimleme sistemi için düzenlendi. Gemi tüketicilerine sevk ve elektrik dağıtımı için dizel elektrikli makine sistemi ile donatılmış olup, ayrıca DP1 sistemi herhangi bir endişe duymadan dinamik çevre koşullarında çalışmasını sağlıyor, bu da geminin belirli bir noktada yatma kabiliyetine sahip olduğu anlamına geliyor. Gemi ayrıca  bir görevi yerine getirirken bağlanmadan veya demirlenmeden denizde kalabiliyor. Böylece balıkçı gemisi açık denizde farklı görevleri yerine getirmek için iyi bir donanıma sahip.. Gemi, dizel jeneratörlerin nispeten tutarlı bir temel yükte çalışmasına izin vermek için yük dengeleme için güç sağlamak amacıyla pillere sahip.

Møre Maritime AS, tarafından tasarlanan gemi Sefine Tersanesi’nin Norveçli Froj Rederi için inşa ettiği  3. gemi.

GASO ODIN’in özellikleri:

Toplam Uzunluk: 85,4 metre

Kiriş Kalıplı: 20,00 metre

Kapasite: 4500 m3 Canlı Balık Ambarları

Sınıf: Det Norske Veritas

Bayrak: Norveç


Bunları da beğenebilirsin