Denizcinin anasayfası

Uzmar’ın iki römorkörü daha Kolombiya yolcusu

Uzmar Tersanesi ve Augustea Gran Colombia, iki RAstar 3200 serisi 2 römorkör teslimatı için anlaşma imzaladı.

Kolombiya limanlarında faaliyet gösteren Rimorchiatori Mediterranei’nin bir şirketi olan Augustea Gran Colombia, Uzmar tarafından inşa edilen iki römorkör için anlaşma imzaladı.

İmza törenine Uzmar Yönetim Kurulu Başkanı A. Noyan Altug, Augustea Gran Colombia Genel Müdürü Massimo Peluso ve her iki taraftan yetkililer katıldı. Rimorchiatori Mediterranei Ticaret Müdürü Giacomo Gavarone, Andrea Mignone ve Maurizio Re ise çevrimiçi olarak törende yerini aldı.

Anlaşmanın ardından bir açıklama yapan Uzmar Yönetim Kurulu Başkanı A. Noyan Altug ‘’Rimorchiatori Mediterranei Group ve Augustea Gran Colombia’nın filolarını genişletmek için Uzmar’ın inşa ettiği ve işlettiği römorkörleri seçmesinden gurur duyuyoruz ve işbirliğimizin önümüzdeki yıllarda farklı projelerle daha da gelişeceğine ve büyüyeceğine yürekten inanıyoruz’’ açıklamasını yaptı.

Augustea Gran Colombia’nın anlaşma imzaladığı RAstar 3200 serisi römorkörler Robert Allan Ltd. tarafından tasarlandı ve Uzmar Tersanesi tarafından 2019 yılında inşa edildi. Römorkörler 32 metre boyunda ve 81 ton çekme kuvvetine sahip olup İstanbul Ambarlı limanında hizmet veriyordu.

Römorkörler ‘RR Macondo’ ve ‘RR Santa Marta’ olarak adlandırılacak ve Kolombiya’da görev yapacak. Augustea Gran Colombia, RAstar 3200 tasarım römorkörlerinin gücüyle Kolombiya pazarındaki varlığını büyük ölçüde güçlendirecek. Rimorchiatori Mediterranei, 100’den fazla römorkör aracılığıyla 18 büyük İtalyan ve uluslararası limanda faaliyet gösteriyor.


Bunları da beğenebilirsin