Denizcinin anasayfası

İsrail, Suriye’nin Lazkiye limanını vurdu

İsrail’in Lazkiye Limanı'nıa saldırı düzenlediği ve limanda maddi hasar meydana geldiği belirtildi

Suriye devlet haber ajansı SANA, saat sabah 3 sularında İsrail uçaklarının Akdeniz üzerinden gelerek Lazkiye kentindeki limanı vurduğunu belirtti.

SANA’nın haberine göre İsrail, bu ay ikinci defa Lazkiye limanına saldırı düzenledi. Doğu Akdeniz’de yer alan ve Rusya’nın kalesi olarak bilinen Lazkiye’yi bombardımana tutan İsrail jetleri, bir ayda ikinci kez saldırdı. Yerel medya, şiddetli patlamaların 70 kilometre uzaklıktaki Tartus’tan bile duyulduğunu açıkladı. Suriye resmi haber ajansı SANA, hava saldırısının yerel saatle 03.02’de gerçekleştiğini açıkladı

Gece saatlerinde düzenlenen saldırı sonucu çok sayıda konteynerin yandığı ve büyük zarar oluştuğu belirtildi. Ülkedeki askeri kaynaklar, Suriye hava savunma sistemlerinin saldırılara karşılık verdiğini duyurdu.

Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde liman bölgesinde arka arkaya patlamaların yaşandığı ve alevlerin gökyüzüne doğru yükseldiği görüldü.

Tartus’ta Suriye savaşının kaderini değiştiren Rusya’nın deniz üssü bulunuyor. İsrail hava kuvvetleri, 7 Aralık’ta yine Lazkiye’ye hava saldırısı düzenlemişti.


Bunları da beğenebilirsin