Denizcinin anasayfası

QTerminals Antalya : “Hedefimiz global pazarda daha etkili olmak”

Port Antalya'yı Global Ports Holding'ten devralan QTerminals'in CEO'su Neville Bissett hedeflerini açıkladı.

Türkiye’nin önde gelen ticari yük ve kruvaziyer limanı olan Antalya Limanı, QTerminals Antalya olarak hizmet vermeye başladı. QTerminals CEO’su Neville Bissett, “Amacımız Antalya Limanı’nı global pazarda daha güçlü ve etkili bir konuma taşımak” dedi.

Yeni isim QTerminals Antalya oldu

Dünyanın önde gelen küresel ticari liman işletmecisi QTerminals Holding, Global Ports Holding bünyesindeki Port Akdeniz tarafından işletilen Antalya Limanı’nı Ocak 2021 itibarıyla devraldı. Devir işlemlerinin tamamlanmasıyla Antalya Limanı’nın tüm faaliyetleri QTerminals Antalya olarak sürdürülmeye başlandı.

Daha güçlü ve etkin olmak istiyoruz

QTerminals Antalya’nın, Akdeniz’den dünyaya açılan çok önemli bir ihracat kapısı olduğunun altını çizen QTerminals CEO’su Neville Bissett, “QTerminals Antalya olarak, hizmet ağımızı genişleterek global pazarda daha güçlü ve etkin olma hedefiyle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Türkiye’nin önemli turizm, sanayi ve ticaret kentleri ile bağlantıları dolayısıyla son derece merkezi bir konumda bulunan limanımızda, öncelikle pandemi nedeniyle yaşanan zorlukların farkında olarak, ihracatçı ve ithalatçı şirketleri destekleyecek adımlar atıyoruz” diye konuştu.

Yeni projelere hazırlanıyoruz

QTerminals Antalya Genel Müdürü Özgür Sert ise “Küresel liman işletmecisi çatı kuruluşumuz QTerminals Holding’in deneyimi ve vizyonu ile katkıda bulunup değer katacağı QTerminals Antalya’da yeni projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.


Bunları da beğenebilirsin