Denizcinin anasayfası

Hamburg limanı, Yeni Yıl’da Elbe’nin genişlemesini bekliyor

Seatrade’in haberine göre yıl sonunda çalışmalar tamamlandığında, Alman AGF sınıfı – 330 metre uzunluğunda ve 45 metre genişliğinde ultra büyük gemilerle daha kolay erişime olanak tanıyacak.

Störbogen ve Wedel arasındaki fuar yolunun 20 m’lik bir genişlemesi, AGF’lerin şu anda olduğu gibi ‘tek yönlü trafik’ gözlemlemek zorunda bırakmak yerine, 7 km uzunluğunda ve 385 m genişliğinde bir bölge oluşturacak.

Fuar yolunun yaklaşık 1 m derinleşmesi, bu gemilerin limana giriş ve çıkışlarında yaklaşık 1.300 TEU daha fazla kargo taşımasını sağlayacak.

Yaklaşan gelişmeler, Hamburg Limanı’nın Ingo Egloff ve Axel Mattern’in müşterek CEO’ları tarafından memnuniyetle karşılandı ve “dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimiz bunu bekliyor” denildi.

Bu olumlu ivmeyi yeni yıla devretmek isteyen Hamburg Limanı,

2015 yılından bu yana liman gemisi olarak adlandırılan gemiler için optimize edilmiş geçiş planlaması sunan Hamburg Gemi Koordinasyon Merkezini başarıyla yürütmekte olan tüm tarafları teşvik etmekte, ve mümkün olan en kısa sürede limana daha iyi erişim sağlayabilecek.

ÇEVİRİ: Denizcilik Dergisi


Bunları da beğenebilirsin