Denizcinin anasayfası

Seacor Marine JV, Brezilya’daki UP Offshore’u satın aldı

Ortak girişim, UPs offshore’u nominal bir tutarda satın alarak şirketin Meksika’daki Seacor ve CME ortakları arasındaki mevcut ortak girişimi olan Mantenimiento Express Marítimo’dan (MEXMAR) 15 milyon dolarlık bir kredi dahil olmak üzere şirketin 95 milyon dolarlık borcunu yeniden finanse etti.

 

UP Offshore, 12 tanesi Brezilya bayrağı altında bulunan 12 tanesi denizaşırı gemiden oluşan bir filoya sahip. Gemilerin dokuzu platform tedarik gemileri, dördü ROV destek gemileri ve biri açık deniz terminal gemisi.

 

Seacor Marine CEO’su John Gellert ve CME Başkanı Alfredo Miguel, “Ortaklığımızı genişletmekten memnuniyet duyuyoruz ve Latin Amerika’nın büyük pazarlarında yerel mevcudiyete sahip benzersiz bir denizaşırı servis grubu oluşturmaktan heyecan duyuyoruz. Geçtiğimiz yedi yıl boyunca, MEXMAR’ı, hepsi Meksika’da belgelenen ve kaydeden 15 gemiden oluşan bir filoya yükselttik, şimdi Brezilya’da anlamlı bir varlığa sahip olacağız. UP Offshore’u satın alarak ortak girişim sermayemizi verimli bir şekilde kullanabildik ve Latin Amerika’daki güçlü bir platformu SEACOR Marine’in küresel ağına entegre etmeyi planladık. UP Offshore işlemi, yatırımcıların ve birlikte çalışan operatörlerin katkısını göstermektedir. ”


Bunları da beğenebilirsin