Denizcinin anasayfası

Tersan’dan Almanya’ya fabrika balıkçı gemisi

Tersan Tersanesi Alman Nordbank Hochseefischerei GMBH firması için 88 metrelik fabrika balıkçı gemisi inşa ediyor.

Tersan Tersanesi geçen yıl Parlavliet & Van der Plas’ın bir yan kuruluşu olan Alman Nordbank Hochseefischerei GMBH firmasıyla 88 metre uzunluğundaki, Jan Maria isimli bir fabrika Balıkçı Gemisi inşası için bir sözleşme imzalamıştı.

İnşası devam eden 88,1 metre uzunluğunda ve 18,3 metre genişliğindeki Jan Maria gemisi, üçlü trol balık avlanma operasyonu için tasarlanmış gelişmiş bir fabrika balıkçı gemisi olacak.

Bünyesinde; fileto üretim tesisi, karides işleme hattı, balık yemi işleme ve balık yağı hatları bulunduracak olan gemi, pelajik türlerin dondurulmasına da uygun bir dondurma kapasitesi ve sitemine de sahip olacak.

Delmar Safety

Tekil parçalı soğutma elemanlarına sahip kargo ambarları ile tasarlanan geminin, güverteleri çelikten yapılırken, gemide güvenli forklift çalışması için özel kaymaz boya sisteminin kullanılacağı öğrenildi.

Gemi ayrıca bünyesinde paletli ürünler için işleme güvertesinden kargo ambarlarına kadar taşıma sistemi barındıracak. Skipsteknisk tarafından tasarlanan gemi, geniş ve konforlu yaşam alanları ile 45 kişiye kadar konaklama imkanı sunacak. 7000 kW gücündeki Wärtsilä’dan tedarik edilecek ana makinası ile Jan Maria gemisi, buzlu kutup sularında verimli bir şekilde avlanabilecek. Jan Maria’nın 2022 yılının Eylül ayında denize indirilmesi ve 2023 yılının 3. çeyreğinde de teslim edilmesi planlanıyor.


Bunları da beğenebilirsin