Denizcinin anasayfası

Poti Deniz Limanı’nın genişletilmesi için yeni tasarım

APM Terminalleri’inin yayımladığı bilgilere göre planlar Ekonomi ve Gürcistan’ın Sürdürülebilir Kalkınma Bakanlığı tarafından alındı.

 

APM Terminalleri Poti Genel Müdürü Klaus Laursen

“Yetkili makamlar, kargo sahipleri, hisse senedi ortakları ve finansal kuruluşlarla yapılan üst düzey ve derinlemesine görüşmelerden sonra Poti’nin Kafkasya ve Orta Asya pazarlarına ana erişim olarak devam edeceği sonucuna vardık.

Poti Deniz Limanı’nı daha da geliştirme yolculuğumuza devam ederek Gürcistan ekonomisine katkıda bulunacak becerilere, yeteneğe ve uzmanlığa sahip olduğumuza inanıyoruz ”, dedi

Proje planı, 700 metre rıhtım duvarında 14.5 metre su derinliği ve hububat, cevher ve mineraller de dahil olmak üzere çeşitli kargo tipleri için avluya ve kapalı depolama tesislerine toplu işlem için 25 hektarlık özel araziyi kapsamakta.

 

Kargo sahipleri için uygun maliyetli

 

Klaus Laursen, “Yeni dökme yük limanı, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan ve diğer Orta Asya ülkelerindeki kargo sahipleri için yeni maliyet etkin fırsatlar yaratan 60.000 ton / gemi yük taşıma kapasitesine sahip olacak” dedi.

 

Poti Deniz Limanı şu anda Gürcistan’ın en büyük limanı ve sıvı, kuru yük, yolcu feribotları ve Gürcistan’ın konteyner trafiğinin% 80’ini elinde tutuyor.

Mevcut çok amaçlı tesiste 15 rıhtım, toplam 2.900 metre iskele uzunluğu, 20 iskele vinçleri ve 17 km demiryolu hattı bulunmakta.

 

Klaus Laursen “APM Terminalleri’nin sahibi olduğu ve yönettiği Poti Deniz Limanı, köklü bir pazar pozisyonuna sahip. Poti ve çevresindeki mevcut altyapıya dayanarak, sürekli büyüme için güçlü bir platform sunuyor.

Modern teknolojinin tanıtımıyla Poti’nin mevcut ve gelecekteki müşterilerimiz için en etkili ve verimli lojistik çözüm olmaya devam edeceğinden eminiz ”diye ekledi.

 

İş yaratma

 

Proje doğrudan yerel halk için tahmin edilen 250 yeni iş yaratacak ve inşaat aşamasında geçici işler de dahil olmak üzere ilgili sektörlerde ve hizmetlerde 900’den fazla istihdam olanağı yaratacak.

Poti’deki yeni tesisler, Gürcistan transit koridoru yoluyla uluslararası ticaretin büyümesini destekleyecek ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacak.


Bunları da beğenebilirsin