Denizcinin anasayfası

Safiport’un yeni vinçi geldi

18 metre derinlik ve 450 metre uzunluğa sahip konteyner rıhtımına yanaştırılan 4. STS ile Safiport’un 350 metre üzerindeki tiger gemilere hizmet verebilme kabiliyeti arttı.

Safiport’un dördüncü STS’i de liman sahasına geldi. Safiport’un dördüncü STS’i konteyner rıhtımına alındı. 18 metre derinlik ve 450 metre uzunluğa sahip konteyner rıhtımına yanaştırılan 4. STS ile Safiport’un 350 metre üzerindeki tiger gemilere hizmet verebilme kabiliyeti arttı.

Safiport’un ekipman filosunda yeni ekipman alımları ile birlikte STS sayısı 4’e, RTG sayısı 14’e, 125 ton kapasiteli mobil liman vinci (MHC) sayısı 4’e, forklift sayısı 40’a ve terminal konteyner çekicisi sayısı ise 28 adete yükseldi. Deneyimli ekibi ve verimli ekipman filosu ile her geçen gün dökme yük, genel kargo, ro-ro, sıvı yük operasyonlarının yanı sıra konteyner operasyonlarında da büyümeye devam ediyor. Yeni ekipman siparişlerini de tamamlayan Safiport, operasyonlarını en verimli şekilde gerçekleştirmeye devam ediyor.

Safiport’un Super Post Panamax büyüklüğündeki STS vinçleri “Ultra Large Container Vessel” olarak adlandırılan gemilere hizmet verebiliyor. Vinçler gemi üzerinde 23. sıradan konteyner operasyonu yapabiliyor.

Delmar Safety

Bunları da beğenebilirsin