Denizcinin anasayfası

DFDS, Mersin’i Trieste ve Doğu Adriyatik’e bağladı

DFDS Mersin’i Trieste'deki HHLA PLT İtalya terminaline bağladı. DFSD’ye ait Cappadocia Seaways feribotu ilk kez HHLA PLT İtalya terminaline yanaştı.  

Haftada 3 gün düzenlenecek seferlerle birlikte Ekol intermodal bağlantısıyla birlikte Mersin, Trieste, Doğu Adriyatik, Almanya’ya  bağlanacak.

Bu bağlamda HHLA PLT İtalya terminaline ilk seferini yapan Cappadocia Seaways Ro-Ro feribotu ve Ekol lojistik treni DFDS şirketi temsilcileri, Trieste’deki Doğu Adriyatik liman yetkilileri ve HHLA PLT İtalya terminali yetkilileri tarafından karşılandı. Ve  Trieste’yi Almanya’nın Karlsruhe kentine bağlayan düzenli bir intermodal servisinin  açılışı da yapıldı. Bu arada  Ekol intermodal servisi aracılığıyla  birlikte terminale haftada 12 tren seferi yapılacak.

HHLA PLT İtalya CEO’su Antonio Barbara törende yaptığı konuşmada ” DFDS Mersin ve Trieste arasındaki düzenli hizmeti için bizi tercih etti. Aynı zamanda Ekol Lojistik, Trieste ve Karlsruhe arasında düzenli demiryolu bağlantısı için terminalimizi tercih etti. Trieste, Doğu Akdeniz, Orta Doğu ve Uzak Doğu’yu Avrupa’ya bağlayan ana merkez olacak.  Böylece HHLA PLT İtalya çok amaçlı terminal konumunu daha da güçlendirecek. DFDS ve Ekol intermodal bağlantısı karayolu trafiğini büyük ölçüde azaltacak.  Müşterilerimize güvenleri için teşekkür ederiz” açıklamasını yaptı.

Ekol Lojistik’in Trieste’deki genel müdürü Eşber Horasan  da  ” Ekol Lojistik olarak roro gemileri ile Hhla Plt’ye giden/gelen birimlerimiz için Trieste-Karlsruhe arasında haftada 12 tren seferi yapma kararı almış bulunmaktayız.Bu olumlu gelişme ile hizmet kalitesinin artacağına inancımız tamdır’’ dedi.


Bunları da beğenebilirsin